‘Aileler Yarışıyor’da Çameli rüzgârı!

‘Aileler Yarışıyor’da Çameli rüzgârı!

Denizli’nin en şirin ilçelerinden biri olan Çameli Kolak Mahallesi’nden Zafer Adak ve Ailesi, 360 TV’de yayınlanan ‘Aileler Yarışıyor’ programına ‘Çameli’ adıyla katılarak dikkat çekti.

Denizli’nin Çameli ilçesi Kolak Mahallesi’nden Zafer Adak ve ailesi, yıllardır güzel sunucu Asuman Krause’nin sunduğu 360 TV’de yayınlanan ‘Aileler Yarışıyor’ yarışmasına katıldı. 100 kişiye sorulup en popüler cevapların bulunmasıyla elde edilen verileri tahmin etmeye çalışan ailelerin yarıştığı programda başarılı bir performans gösteren Zafer Adak ve ailesi, finale kalarak 200 puanı geçti ve büyük ödülün sahibi oldu. Zafer Adak yarışma öncesinde hem Denizli’yi hem de Çameli’yi tüm Türkiye’ye anlatma fırsatı da buldu. 

ZAFER ADAK DENİZLİ’Yİ VE ÇAMELİ’Yİ TÜRKİYE’YE ANLATTI

Yarışma öncesinde Asuman Krause ile bir süre sohbet etme imkanı bulan ve Çameli başta olmak üzere Denizli’yi de anlatan Zafer Adak, “Denizli’nin öncelikle horozu meşhurdur” dedi. Krause’nin meşhur olan başka neleri var sorusuna da yanıt veren Adak, “Herkesin de bildiği üzere Pamukkale var. Denizli’miz son dönemde gastronomide bir atak yaptı. Yerelde de bu konuyu takip ediyorum ciddi anlamda. Denizli Kebabı olarak kuzu etinden yapılan bir kebabımız var. Bunun yanı sıra yöresel anlamda Kale Biberi var. Spor faaliyetleri alanında da önemli şeyler yapılıyor. Kanyon yürüyüşleri, yamaç paraşütleri. Ayrıca kiraz festivali, ceviz festivali gibi önemli etkinlikler de düzenleniyor. Son 10 yılda festivaller anlamında Denizli önemli bir ivme kazandı” dedi. 

KRAUSE DENİZLİ’YE VE ÇAMELİ’YE SEVGİLERİNİ GÖNDERDİ

Sunucu Asuman Krause ise, “Denizli’ye kucak dolusu sevgiler, Çameli’ye sevgiler” dedi ve ardından ailelerin keyifli mücadelesi başladı. Ele etaplarını bir bir geçen Adak Ailesi, finalde de üstün bir başarıyla yarışmanın kazananı olmayı başardı.