Asmalıevler mahallesi rahata kavuşuyor

Asmalıevler mahallesi rahata kavuşuyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki bütün mahallere dokunan Pamukkale Belediyesi, Asmalıevler mahallesinde de önemli çalışmalara imza atıyor.

Pamukkale ilçesindeki 61 mahallede ihtiyaç duyulan hizmetleri götüren Pamukkale Belediyesi, Asmalıevler’deki çalışmalara da hız verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmalarını tamamladığı mahallelerden olan Asmalıevler Mahallesi’nde devam eden üstyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, işçilerle bir araya geldi. Taş döşeme çalışmalarına da katılan Başkan Örki, ilgililerden çalışmaların durumu hakkında bilgiler aldı. Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı ve en çok göç alan mahallelerden biri olarak dikkat çeken Asmalıevler’i daha güzel hale getirmek için Denizli Büyükşehir Belediyesi altyapı, Pamukkale Belediyesi de üstyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Asmalıevler’de ekip sayısı 3’e çıktı
“Asmalıevler ilimizin en güzel mahallelerinden bir tanesi” ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Burası Denizli’mizin de en fazla göç alan ve üniversite öğrencilerimizin konaklama için tercih ettiği mahallelerden bir tanesi. Mahalle sakinlerimizin taleplerine karşılık Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan ile birlikte cesaret gerektiren, çok büyük bir iş olan altyapı hamlesini başlattık. Burada altyapı sorunu Büyükşehir Belediyemiz tarafından çözüldükten sonra üstyapı çalışmalarına başladık. Asmalıevler Mahallemizde 85 adet cadde ve sokağımız var. Toplamda 180 bin metrekarelik bir alanda üst yapı çalışması gerçekleştiriliyor. Burada ekip sayımızı 3’e çıkardık. Hedefimiz günlük 2 bin metrekare kilit taşı döşeme işi yapmak. Hava şartlarına göre Ocak ayı sonuna kadar üstyapı çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz” dedi.