Büro Emekçileri "Vergide Adalet" istiyor

Büro Emekçileri "Vergide Adalet" istiyor

Büro Emekçileri Sendikası Denizli Şubesi, Gelir dağılımındaki eşitsizliği ve vergide adalet sorununu dile getirmek için Gelir idaresi Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Denizli'de vergi dağılımı adaletsizliğine tepkiler sürüyor. Son olarak Büro Emekçileri Sendikası Denizli Şubesi, Gelir dağılımındaki eşitsizliği ve vergide adalet sorununu dile getirmek için Gelir idaresi Başkanlığı önünde basın açıklaması düzenledi. Gelir dağılımındaki soruna değinen Büro Emekçileri Sendikası Denizli Şube Başkanı Yusuf Yurdakul, "Emeği ile geçinen kesimler olarak, halk olarak her geçen gün daha fazla yoksullaşıyoruz. Daha fazla güvencesiz hale getiriliyoruz.  Ülkeyi yönetenler ise yıllardır anlattıkları masallara yenilerini eklemeye devam ediyor.   Yıllarca “2023’te kişi başına milli gelir 25 bin dolar olacak, işsizlik %5’e, enflasyon tek basamaklı rakamlara inecek. Türkiye dünyada ilk 10 ekonomi arasına girecek” masalını pazarladılar" dedi.

"Enflasyona ezdirmedik diyerek dalga geçiyorlar"

İşçiyi,memuru ve emekliyi enflasyona ezdirmedik diyerek dalga geçildiklerini söyleyen Yurdakul, "Tüm bunlar ortadayken iktidar hala “İşçiyi, memuru, emekliyi enflasyona ezdirmedik. Yeni bir ekonomik modele geçtik. 2023 için vaat ettiğimiz hedeflere 30 yıl sonra ulaşacağız” diyerek hepimizle dalga geçiyor.  Oysa “yeni”, “rasyonel” diye sundukları modelin cilasını kaldırdığımızda da altından yine çalışanları ve halkı daha fazla yoksulluğa itmeyi hedefleyen bir saldırı dalgası çıkıyor. Bu saldırı dalgası için seçimden hemen sonra düğmeye bastılar. Daha bir yıl önce Cumhurbaşkanı ''Bu kardeşiniz bu görevde olduğu sürece, faiz her geçen gün, her geçen hafta, her geçen ay inmeye devam edecek” diyordu.  Ama seçimleri kazanır kazanmaz bu sözleri unuttular. Nas söylemini rafa kaldırdılar" diyerek tepki gösterdi.