Çameli’nin kültürel ürün ve eşyaları teslim edildi

Çameli’nin kültürel ürün ve eşyaları teslim edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin açacağı Kent Müzesi için ürün ve eşyalar teslim edilmeye başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, tarihi taş atölyelerinde restorasyon sonrası açılacak olan Kent Müzesi için ürün ve eşyaların toplanması başlandı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seval Gebeş Çameli ürün ve eşyalarını teslim aldı.

Çameli Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Belediye Başkanımız Sn. Cengiz ARSLAN; Denizli Büyükşehir Belediye'mizin gelecek nesillerin geçmişini bilmesi, öğrenmesi ve gözlemlemesi için kurulan, Denizli İlimizin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtan, hayatımızda önemli izler bırakmış tarihi ve kültürel eşyaları bir araya getirerek; gelecek nesillere kültürel ve tarihsel birikimimizi aktarmak için kuracağı Kent Müzesi'ne Çameli yöremize ait kültürel ürünlerimizi ve eşyalarımızı Kent Müzesi'nde sergilenmesi ve geçmişe ışık tutması için Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Seval Gebeş’e ve teknik ekibine teslim etti.

Denizli Kent Müzesi'ni oluşturmak için büyük bir çalışma başlatan ve gelecek nesillere geçmişten günümüze olanları canlı bir şekilde anlatmak üzere her ilçemizden tarihi ve kültürel ürünlerimizi bir araya toplayarak; Kent Müzesi'ni kurmak için çalışmalar başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sn. Osman Zolan başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Seval Gebeş ve teknik ekibine, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi'nin kurulması için emek veren tüm Denizli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımıza, Kent Müzesi'ne destek veren tüm ilçelerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.