Denizli ekibinde yıldız oyuncu Avrupa devlerinin gözdesi oldu!

Denizli ekibinde yıldız oyuncu Avrupa devlerinin gözdesi oldu!

ABD'li Oturu, sezonun ilk 8 maçında gösterdiği performansla Euroleague devlerini peşine taktı. 5 numarada sorun yaşayan bazı ekiplerin oyuncuyu takibe aldığı öğrenildi.

Avrupa'nın 1 numaralı ligi konumunda bulunan Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi, bir çok büyük kulübün oyuncu transferi anlamında en büyük pazarı durumunda. Bu anlamda özellikle sezon içinde bazı eksik bölgelerine takviye yapmak isteyen Euroleague ve diğer Avrupa temsilcileri, önlerine Türkiye dosyasını açıyor. 

Yukatel Merkezefendi Belediyesi'nde ise kuşkusuz sezon başından bu yana alınan  kötü sonuçlara rağmen en dikkat çeken isim ABD'li pivot Daniel Oturu oldu. Fenerbahçe Beko deplasmanı dışında tüm maçlarında çift haneli sayı üretmeyi başaran, hatta genel olarak 20'li rakamlara çok rahat erişen Oturu'yu Avrupa devlerinden bazıları radarına aldı. Bu ekiplerin başında ise geçtiğimiz sezon temsilcimizden Heidegger'i apar topar transfer eden İspanyol devi Cazoo Baskonia bulunuyor. Baskonia dışında başka ekiplerin de Amerikalı'yı kadrosuna katmak için harekete geçebileceği belirtildi. 

Oturu sezon başından bu yana takımının tüm maçlarında sahaya çıktı. Yıldız basketbolcu toplamda 20.8 sayı, 10.1 ribaund ve 1.1 asist ortalamaları tutturdu.