Denizli temsilcisinde Zafer Aktaş'ın en büyük kozu o olacak!

Denizli temsilcisinde Zafer Aktaş'ın en büyük kozu o olacak!

Denizli ekibinde ayağının tozuyla Fenerbahçe Beko deplasmanına çıkan Nate Mason takımın ve mücadelenin en skorer ismi olmayı başarmıştı. ABD’li guard Pazar günü de takımın en büyük kozu olacak.

Basketbol Süper Ligi’nde henüz 1 galibiyet alabilen Yukatel Merkezefendi Belediyesi’nde kuşkusuz sezon başından bu yana en dikkat çeken isim Daniel Oturu olmuştu. Diğer yabancı rotasyonundan çok fazla katkı alamayan Coach Zafer Aktaş, yerli oyuncularından ise neredeyse hiç katkı alamadı.

İLK MAÇTA ÇARPICI PERFORMANS!

Takımda en çok eksikliği hissedilen ve aksayan bölge olan 1 numaraya acil takviye isteyen Aktaş, Nate Mason’ı takıma kazandırmıştı. Mason takıma katıldıktan sadece 1 gün sonra İstanbul’a götürülerek Fenerbahçe Beko karşısında süre almıştı. 29 dakika 37 saniye ile sahada en fazla kalan isimlerden biri olan Mason, 19 sayı, 5 ribaund ve 5 asistle dikkat çekici rakamlara henüz ilk maçında ulaşmayı başarmıştı.

ÖZEL OLARAK HAZIRLANDI

Hafta içerisinde Denizli’de yapılan idmanlarda takıma çabuk ısındığı gözlemlenen 28 yaşındaki Amerikalı, antrenörler tarafından Anadolu Efes mücadelesine özel olarak hazırlandı. Gülen yüzü ve sempatik tavırları ile de takımın neşe kaynağı olan Nate Mason, tıpkı Feenrbahçe Beko deplasmanında olduğu gibi Anadolu Efes karşısında da takıma liderlik edecek.