Denizli'de bir kantinci: "Madem serbest bize ne gerek var"

Denizli'de bir kantinci: "Madem serbest bize ne gerek var"

Denizli’de okul kantini işleten esnafların adeta kanayan yarası haline gelen, öğrencilerin dışarıdan alışveriş yapabilmesinin serbest olması durumuna, bir işletmeciden tepki geldi.

Bahse konu olan problemin git gide daha da arttığını ve yaşanan bu durumun kendilerine büyük bir mağduriyet yarattığını ifade eden Denizlili bir kantin işletmecisi, “Bizlerde devletimizin okullarında öğrencilik yaptık. O yıllarda çok daha net kurallar vardı. Okul saatleri içerisinde kesinlikle bahçe sınırları dışına çıkılmıyordu. Haliyle bizler de alışverişlerimizi kantinimizden yapmak durumunda kalıyorduk. Şimdilerde ise bu konuyla ilgili çok esnek davranılıyor. Öğrenciler alışverişini ya da ihtiyaçlarını okul çevresinde bulunan market ya da benzeri noktalardan yaptığı için bizler fazlasıyla mağdur oluyoruz” dedi.

“İHTİYAÇLAR DIŞARDAN KARŞILANABİLECEKSE KANTİNE NE GEREK VAR”

Kendilerinin kantincilik yaparak evlerine ekmek götürme derdinde olan kişiler olduklarının altını çizen kantinci esnafı, “Bizler zaten öğrencilerin ihtiyaçlarına göre tüm ürünleri gelen taleplerin de doğrultusunda kantinlerimizde bulunduruyoruz. Hatta bulamadıkları ürünü onlara süreçte sağlamaya da çalışıyoruz. Buna rağmen öğrencilerimiz dışarıdan alışveriş yapıyorlar. Öğrencilerin yapıyor olması bir kenara buna müsaade ediliyor olması da ayrı bir problem. Sonuç olarak şuraya geliyor konu. Madem okul saatlerinde de dışarı çıkılıp istenilen markete, işyerine gidilip alışveriş yapılabilecek bizlere ne gerek var” şeklinde konuştu.