Enerji tasarrufunu en güzel onlar anlattı

Enerji tasarrufunu en güzel onlar anlattı

Denizli’de 9-15 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle Akgün Elektrik ve Mühendislik, tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘Enerji Tasarrufu’ yarışması düzenlendi.

Denizli’de Akgün Elektrik ve Mühendislik, tarafından 9-15 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘Enerji Tasarrufu’ yarışması düzenlendi. Yarışmaya başvurular 15 Aralık 2023 tarihinde başladı. Yarışmaya başvurular 9 Ocak 2024 tarihinde sona erdi. Üç kategoride düzenlenen yarışmaya İlkokul öğrencileri enerji tasarrufu ve enerji verimliliğini anlatan slogan ve afişle katıldı. Ortaokul öğrencileri enerji tasarrufu ve enerji verimliliğini anlatan resimlerle ve lise öğrencileri de enerji tasarrufu ve enerji verimliliğini anlatan kompozisyonlarla yarışmaya katıldı. Öğrenciler tarafından yapılan eserlerle ilgili oluşturulan jürinin yaptığı değerlendirmeler sonunda dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Ödül töreni yapıldı

Akgün Elektrik ve Mühendislikte dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Akgün Elektrik ve Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akgün, ‘Enerji Tasarrufu’ yarışmasına katılan öğrencileri tebrik etti. Enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanılması, temiz enerji kaynaklarıyla ilgili konuların günlük hayatta önemli bir yer işgal etmeye başladığına dikkat çeken Akgün Elektrik ve Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akgün, küçük yaşta geleceğin büyükleri öğrencilerimize de enerji tasarrufunun önemini anlatmak için ilk kez yarışma organize ettiklerini söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akgün, ‘Yarışmamıza öğrencilerimiz hazırladıkları çok güzel, çok iddialı resimler, sloganlar, kompozisyonlar ve afişlerle katıldılar. Bizde öğrencilerimizin yetenek ve fikirlerini ödüllendirdik. Yarışmaya katılan ortaya yeni fikirler, sloganlar çıkartan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten jürimiz değerlendirme yapmakta zorlandı.” dedi

Öğrencilere altın ödülü

Enerji Tasarrufu yarışmasında jüri tarafından yapılan değerlendirme ile ödül almaya hak kazanan öğrencilere, ödülleri düzenlenen törenle verildi. Birinci kategori birincisi Ayşe Nihal Koyun’a, Cumhuriyet altını, ikinci kategori birincisi Ömer Kaan Çapkan’a Cumhuriyet altını, ikinci kategori ikincisi Eylül Balcı’ya, yarım altın, ikinci kategori üçüncüsü Ela Mahinur Güngör’e çeyrek altın, Yarışmaya katılan diğer öğrencilere ise biner TL hediye çeki verildi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Akgün Elektrik ve Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akgün, Muhasebe Müdürü Mehmet İrimağzı, Satın Alma Sorumlumuz Süleyman Tüfekçi, Finans Yöneticimiz Abdurrahman Yüksel, İnsan Kaynakları ve İş Güvenliği Uzmanımız Memiş Koç, Yurt Dışı Şubeler Müdürümüz Kemal Günay ve Proje ve Şantiyeler Müdürü Özkan Can verdi.