Kaspersky Safe Kids'in yeni özelliği: Tek tıklamayla ekran başında kalma süresi yönetimi

Kaspersky Safe Kids'in yeni özelliği: Tek tıklamayla ekran başında kalma süresi yönetimi

Kaspersky Safe Kids'in güncellenmiş sürümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu

6-14 Yaş arası okul çağındaki çocuklar arasında ekran başında kalma süresi: Sistematik bir inceleme' adlı bilimsel çalışmaya göre, 6-14 yaş arasındaki okul çağındaki çocuklar günde 2,77 saatlerini ekran başında geçiriyor ve %46,4'ü günde 2 saat veya daha uzun süre cihaz başında kalıyor. Yakın zamanda yapılan bir Kaspersky araştırması da ebeveynlerin tutum, inanç, norm ve davranışlarının çocukların davranışlarını etkileyen ortak bir sosyal ortam yarattığını gösteriyor. Küçüklerin çevrimiçi ortamda ne kadar zaman geçireceğine ebeveynler karar veriyor. Zaman zaman çocuklarının fazladan cihaz başında kalma süresi istediğini de görülebiliyor.

Güncellenen Kaspersky Safe Kids uygulaması ile çocuklar, uygulamanın ana ekranından ekstra cihaz süresi talep edebiliyor. Çocuk ekstra süre talep ettiğinde, ebeveynler ekranlarında bir bildirim alıyor ve bu bildirim onları 'Talep' bölümüne yönlendiriyor. Çocukların talep edilen süreyi belirtmelerine gerek yok, ebeveynler onlar için uygun zaman aralığını kendileri seçebiliyor. Buna ek olarak, ana ekranda ebeveynler için kullanılan ekstra süreye ilişkin istatistikleri görebilecekleri yararlı infografikler mevcut. Yeni özellik hem ebeveynler hem de çocuklar Android cihazlara sahip olduğunda ya da yalnızca yetişkin iOS cihaza sahip olduğunda kullanılabiliyor. Gelecekte bu özellik genişletilerek, basit zaman talebi her cihaz iOS işletim sistemine sahip olduğunda da kullanılabilecek. Çocuklar Mac ve Windows cihazlarından da ekstra süre talep edebilecekler.

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü İlkem Özar: "Çocukların erken yaşlardan itibaren kendi cihazlarına sahip olduğu gerçeği göz önüne alındığında, ekran süresinin kontrolü etkili dijital ebeveynlik için temel özelliklerden biridir. Kaspersky Safe Kids'i geliştirip iyileştirirken hem ebeveynlerin hem de çocukların ihtiyaçlarını sürekli göz önünde bulunduruyoruz. Güncellemeden önce ekstra cihaz süresi talep etmek hem ebeveynler hem de çocuklar için pek kolay değildi. Bu görevi dijital hale getirmenin yetişkinler ve küçükler arasındaki iletişimi daha kolay ve daha az stresli hale getireceğine inanıyoruz."

Güncellenen Kaspersky Safe Kids hakkında daha fazla bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketidir. Kaspersky'nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için sürekli olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle mücadele etmek için önde gelen uç nokta koruması, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve şirket 220.000'den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en önemli olanı korumalarına yardımcı oluyor. www.kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.