Meteoroloji'den Denizli'ye soğuk ve sağanak uyarısı!

Meteoroloji'den Denizli'ye soğuk ve sağanak uyarısı!

Denizli'De hafta sonu sıcaklıklarda ciddi derece düşüş yaşanacak. 12 ilçede karla karışık yağmur beklenirken kuvvetli sağanak yağış uyarıları art arda geldi.

göre sıcaklıkla ilgili yeni açıklama gelirken hafta sonu için kuvvetli sağanak ve termometreler düşüş uyarısı yapıldı. Yüksek kesimlerde kar tahmini yapılırken 12 ilçede karla karışık yağmur bekleniyor. İşte detaylar…

HAFTA SONU KUVVETLİ YAĞIŞ VAR

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre Denizli için haftanın son gününde yeni sıcaklık tahmini gelirken hafta sonu için ise kuvvetli yağış ve sıcaklık düşüşü uyarıları geldi. Hafta sonunun ilk gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 9 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde kuvvetli sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler 20 derece seviyelerini gösteriyor.

KAR GELİYOR

Hafta sonunun son gününde ise (PAZAR) sabah saatlerinde termometreler 5 derecelere kadar gerilerken gün içerisinde Denizli merkezde yağışla birlikte en yüksek sıcaklık 8 derece olarak ölçülürken soğuk hava etkili oluyor. Denizli’nin yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı beklenirken Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Çal, Çardak, Çivril, Kale, Serinhisar, Tavas ve Güney ilçerinde karla karışık yağmur bekleniyor.  Gece sıcaklığının eksi derecelere kadar düşerken don olayı tahmini yapıldı. Haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde sıcaklığı 2 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 13 derece seviyelerinde ölçülüyor. Haftanın ikinci iş gününde ise (SALI) sabah saatlerinde 2 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte 18 derece seviyelerinde ölçülecek.