Serinhisar’da Fare Popülasyonu gündeme getirildi

Serinhisar’da Fare Popülasyonu gündeme getirildi

Denizli’nin Serinhisar İlçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce muhtarlarla fare popülasyonunu azaltmak için istişare toplantısı yapıldı.

Serinhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Ali Vardal, ilçe muhtarlarıyla bir araya geldi. İlçe Müdürlüğü’nde mahalle muhtarlarıyla tarım arazilerinde artış gösteren "Fare Popülasyonu"nun azaltılması noktasında yapılması gerekenler hususunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamada ayrıca; “Serinhisar Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu öncülüğünde; İlçemiz Çiftçileriyle önümüzdeki sene ekim alanlarında iklim değişikliğinden kaynaklı oluşabilecek "Tarımsal Kuraklık" zarararının önüne geçebilmek adına sulama sahası içinde mevcut kuyuların kullanım kapasitesini göz önünde bulundurmak suretiyle ekim alanlarının sulu-kuru olarak planlanarak suyun verimli kullanılması ve tarım arazilerinde artan "Fare Popülasyonu"nu azaltmak için yapabilecekler noktasında fikir alışverişinde bulunduk.

Katılım sağlayan çiftçilerimize teşekkür eder. Üretim planlamasının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına tüm çiftçilerimizi Serinhisar Sulama Kooperatifiyle iletişime geçmesini bekliyoruz” denildi.