TÜM KULVARLARDA ŞAMPİYON OLACAĞIZ

TÜM KULVARLARDA ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Şevket Korkut, Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımı’nın yarıştığı tüm kulvarlarda şampiyon olacağını söyledi

Konyaaltı Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa Şampiyonu Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı’nın ana sponsorlarının katıldığı tanıtım toplantısı düzenlendi. Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Ayos Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Expert Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güneş, Özel OFM Hastanesi İşletme Müdürü Ahmet Mençi, Konyaaltı Belediye Spor Kulübü ve Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Şevket Korkut ve Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı Kaptanı Monika Janeska Kıldan katıldı.

SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Basın toplantısında konuşan Konyaaltı Belediye Spor Kulübü ve Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Şevket Korkut, Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımı’nın 3 yıl önce kurulduğunu hatırlatarak takımın kısa sürede süper lige çıktığına dikkat çekti.  Korkut, “Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımı hentbol tarihindeki ilk ve tek Avrupa kupasını Antalya’ya Türkiye’ye getirme gururunu yaşatan bir takım oldu” dedi. Profesyonel sporun ciddi maliyetlerinin olduğuna vurgu yapan Korkut, “Biz bir belediye kulübüyüz. Bu maliyetler ancak, spora şehre gönül vermiş bunun için vakit, para harcayabilen emeğiyle kazandığı paranın bir miktarını şehrindeki kadınlara, spora, kadınlara harcayabilen bu vizyona sahip olan insanların katkısıyla gerçekleşiyor. Bu anlamda son 2 yıldır bizlere destek veren dostlarımız var. Bizim sürekli büyüyen hedeflerimize inanarak bize destek veren sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AMATÖR TAKIMLARA DESTEK VERİYORUZ

Antalya’daki amatör takımlara destek verdiklerini söyleyen Özel OFM Hastanesi İşletme Müdürü Ahmet Mençi, “Antalya’nın yerel bir hastanesi olarak tüm kulüplerimize elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Konyaaltı Belediyesi’nin hentbol, güreş gibi alanlarda başarıları gurur duymamıza sebep oldu. Özellikle önceki yıl Avrupa’daki başarı büyük yankı uyandırdı. Biz de Özel OFM Hastanesi olarak Konyaaltı Belediyesi’nin yanında olmaktan gurur duyduk. Bu sene de hedeflerimiz büyük. Takımımızın başarılı olacağına inanıyoruz. Başarılar diliyorum” dedi.

GURUR DUYDUK 

Expert Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güneş de “Takıma maddi ve manevi destek vermekten gurur duyuyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapmak için hazırız. Takıma başarılar diliyorum” dedi. Ayos Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ise “Hentbolda gururlu ve mutluyuz. Bundan sonraki süreçte de hem holding hem de Antalyaspor her türlü destek vermeye hazırız” dedi. Kadın hentbol takımını temsilen toplantıya katılan Takım Kaptanı Monika Janeska Kıldan da “Geçen sene talihsizlik oldu. Bir kupayı kaybettik. Bu yıl hiçbir kupayı bizden alamayacaklar’’ dedi. Lansman toplantısında basın mensuplarının sorularına cevap veren Korkut, “Bu yılki hedeflerimiz gayet açık. Türkiye ve Avrupa kupası ile ligde mücadele ediyoruz. Amacımız üç yıl önce kurulmuş bir takım olarak 3 yıl sonra da yarıştığımız tüm kulvarlarda şampiyon olarak tamamlamak. Gerçekten inanıyorum  ve yarıştığımız tüm kulvarları tamamında da şampiyon olacağız’’ diye konuştu.